Decentrální ohřev vody

Průtokový ohřívač spotřebuje méně energie!

Průtokový ohřívač ohřeje vodu ve chvíli, kdy bude skutečně používána, tzn. při odběru vody. Proto na rozdíl od zásobníkových ohřívačů nespotřebuje průtokový ohřívač žádnou energii v pohotovostním režimu.

Ve srovnání s centrálním systémem ohřevu není ohřívač vzdálen od místa odběru. Ohřívač se instaluje přímo tam, kde bude teplá voda používána, proto se nevyskytují energetické ztráty, které jsou způsobeny nadměrnou délkou přívodního potrubí.

Příkladem jsou elektrické ohřívače vody. Místo aby se voda předehřála na 65°C a více, díky čemuž se spotřebuje značné množství energie a pak se smísila se studenou vodou, zahřeje elektrický průtokový ohřívač vodu přesně na vámi nastavenou teplotu. Tím se šetří energie!

1. Průtokový ohřívač DSX v koupelně
2. Průtokový ohřívač MCX v místnosti pro hosty
3. Průtokový ohřívač CEX-U v kuchyni
4. Průtokový ohřívač CBX v úklidové místnosti
5. Průtokový ohřívač DEXpro sprchu

Decentrální ohřev vody s elektronickými průtokovými
ohřívači vody. Základní pravidla pro výrobu teplé vody.
(ke stažení pdf)

 

Průtokový ohřívač šetří vodu!

Jak dlouho vám trvá než si po ránu nastavíte ve sprše vodu na příjemnou teplotu? 30 sekund – 1 minutu? Po tuto dobu vám voda, která nemá odpovídající teplotu, odtéká do výlevky. Ročně takto odteče více jak jeden kubický metr vody. Elektrický průtokový ohřívač vám okamžitě poskytne vodu o velmi příjemné teplotě. Neplýtvejte tedy vodou při regulaci její teploty, když ji můžete ihned optimálně využít.

Průtokový ohřívač se hodí všude!

Ať se jedná o komfortní koupelnu, moderní kuchyňský dřez, sprchu či umyvadlo, průtokový ohřívač může být kdekoliv rychle, vhodně a bez velkého úsilí nainstalován. Díky svým malým rozměrům se lehce přizpůsobí. Obrovské zásobníky na vodu již patří minulosti.

Průtokový ohřívač zaručuje vysoký komfort!

Elektrický průtokový ohřívač poskytuje ihned teplou vodu o teplotě, která vám vyhovuje, a to bez nepříjemných teplotních výkyvů. Okouzlí vás atraktivní design a ovládací prvky např. paměť teploty, funkce ochrany vysokého napětí nebo ukazatel teploty. Díky průtokovému ohřívači nebudete závislí na centrálním regulovaném ohřevu. V létě můžete vytápění vypnout, ale přesto můžete mít teplou vodu vždy k dispozici.

 


CLAGE-KRABEC s.r.o., Obchodní zastoupení DEVI, Danfoss a servis ohřívačů vody CLAGE
Služeb 3056/4 | Praha 10, Strašnice 108 00 | tel: 272 702 628, I. 149 | fax: 272 702 628 | GSM: 602 235 284